  • CSR13F685JP
CSR13F685JP
advertisement
Manufacturer No:
CSR13F685JP
HK JDW NO:
417-CSR13F685JP
Description:
6.8μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 2.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0015mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
CSR13F685JP
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.0015mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm