  • CSR13E825KP
CSR13E825KP
advertisement
Manufacturer No:
CSR13E825KP
HK JDW NO:
417-CSR13E825KP
Description:
8.2μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 3.6Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.001mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
CSR13E825KP
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    8.2μF
  • Packing Method
    BULK
  • Reference Standard
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.6Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    167mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Length
    12.04mm