  • CSR13E566KB
CSR13E566KB
advertisement
Manufacturer No:
CSR13E566KB
HK JDW NO:
417-CSR13E566KB
Description:
56μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.2Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0055mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
CSR13E566KB
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    56μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.2Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.0055mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Diameter
    8.92mm
  • Length
    19.96mm