  • CSR13D335JR
CSR13D335JR
advertisement
Manufacturer No:
CSR13D335JR
HK JDW NO:
417-CSR13D335JR
Description:
3.3μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 6Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0004mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
CSR13D335JR
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Packing Method
    BULK
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Leakage Current
    0.0004mA
  • Ripple Current
    122mA
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm