  • CSR13C127JS
CSR13C127JS
advertisement
Manufacturer No:
CSR13C127JS
HK JDW NO:
417-CSR13C127JS
Description:
120μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 1Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.006mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
CSR13C127JS
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    120μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.006mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm