  • CSM4Z-A2B3C3-40-10.0D18
CSM4Z-A2B3C3-40-10.0D18
advertisement
Manufacturer No:
CSM4Z-A2B3C3-40-10.0D18
Manufacturer:
Cardinal Components Inc.
HK JDW NO:
151-CSM4Z-A2B3C3-40-10.0D18
Package:
HC-49S
Step5Bar-code shipping tag
CSM4Z-A2B3C3-40-10.0D18
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    HC-49S
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    CSM4
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.185W 11.40mmx4.70mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    4.2926mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm
  • Length
    11.4046mm
  • Width
    4.699mm