  • CX5Z-A5B2C5-40-12.0D18
CX5Z-A5B2C5-40-12.0D18
advertisement
Manufacturer No:
CX5Z-A5B2C5-40-12.0D18
Manufacturer:
Cardinal Components Inc.
HK JDW NO:
151-CX5Z-A5B2C5-40-12.0D18
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CX5Z-A5B2C5-40-12.0D18
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CX5
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.205W 7.20mmx5.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height
    1.2954mm
  • Height Seated (Max)
    0.051 1.30mm
  • Length
    7.1882mm
  • Width
    5.207mm