  • CSC08A-01-104G
CSC08A-01-104G
advertisement
Manufacturer No:
CSC08A-01-104G
HK JDW NO:
866-CSC08A-01-104G
Package:
Conformal
Datasheet:
CSC08A-01-104G
Step5Bar-code shipping tag
CSC08A-01-104G
    Conformal
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Number of Elements
    7
  • Number of Resistors
    7
  • Element Power Dissipation
    0.2W