  • CS45SL2GA680JAVKA
CS45SL2GA680JAVKA
advertisement
Manufacturer No:
CS45SL2GA680JAVKA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CS45SL2GA680JAVKA
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
CS45SL2GA680JAVKA
Description:
CS 68pF 300V Ceramic Capacitor ±5% SL 0.354Dia 9.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 3979
Step5Bar-code shipping tag
CS45SL2GA680JAVKA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CS
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Applications
    Safety, Automotive
  • Voltage - Rated
    300V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 300-440, SAFETY CLASS: X1/Y2, STANDARD: IEC60384-14
  • Capacitance
    68pF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Multilayer
    No
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm
  • Length
    9mm
  • Width
    7mm