  • CS45SL2GA150JYNKA
CS45SL2GA150JYNKA
advertisement
Manufacturer No:
CS45SL2GA150JYNKA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CS45SL2GA150JYNKA
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
CS45SL2GA150JYNKA
Description:
CS 15pF 440VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 1000
Step5Bar-code shipping tag
CS45SL2GA150JYNKA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    15pF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Diameter
    7mm
  • Thickness
    5.0038mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    X1, Y2
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CS
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±5%