  • CS45-B2GA221K-GKA
CS45-B2GA221K-GKA
advertisement
Manufacturer No:
CS45-B2GA221K-GKA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CS45-B2GA221K-GKA
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
CS45-B2GA221K-GKA
Description:
CS45 220pF 440VAC Ceramic Capacitor ±10% B 0.256Dia 6.50mm -25°C~125°C High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 10803
Step5Bar-code shipping tag
CS45-B2GA221K-GKA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CS45
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.256Dia 6.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    B
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    220pF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm