  • CS0603CRNPO9BN6R8
CS0603CRNPO9BN6R8
advertisement
Manufacturer No:
CS0603CRNPO9BN6R8
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CS0603CRNPO9BN6R8
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
CS 6.8pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CS0603CRNPO9BN6R8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CS
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    6.8pF
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm