  • CRP1206-BZ-3831ELF
CRP1206-BZ-3831ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRP1206-BZ-3831ELF
HK JDW NO:
103-CRP1206-BZ-3831ELF
Description:
FIXED RESISTOR CRP Series, Thick Film, 3.83kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
CRP1206-BZ-3831ELF
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    3.83kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm