  • CRM2512-FX-3092ELF
CRM2512-FX-3092ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRM2512-FX-3092ELF
HK JDW NO:
103-CRM2512-FX-3092ELF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRM2512 Series, Thick Film, 30.9kOhm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRM2512-FX-3092ELF
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    30.9kOhm
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Working Voltage
    300V
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm