  • CRM2512-FX-1300ELF
CRM2512-FX-1300ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRM2512-FX-1300ELF
HK JDW NO:
103-CRM2512-FX-1300ELF
Package:
2512 (6432 Metric)
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRM2512 Series, Thick Film, 130Ohm, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1123
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRM2512-FX-1300ELF
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRM2512
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Current Sense
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    130Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power Rating
    2W
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Depth
    3.1mm
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Working Voltage
    300V
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm