  • CRM1206-JW-4R7ELF
CRM1206-JW-4R7ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRM1206-JW-4R7ELF
HK JDW NO:
103-CRM1206-JW-4R7ELF
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CRM1206-JW-4R7ELF
Description:
FIXED RESISTOR CRM1206 Series, Thick Film, 4.7Ohm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 33317
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRM1206-JW-4R7ELF
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    Wraparound
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    4.7Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    1.6mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm