  • CRL2512-FW-R200ELF
CRL2512-FW-R200ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRL2512-FW-R200ELF
HK JDW NO:
103-CRL2512-FW-R200ELF
Package:
2512 (6432 Metric)
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRL Series, Thick Film, 200mOhm, ±1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 1868
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRL2512-FW-R200ELF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Surface Mount
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    200mOhm
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Depth
    3.1mm
  • Base Part Number
    CRL2512
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm