  • CRL2512-FW-5R60ELF
CRL2512-FW-5R60ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRL2512-FW-5R60ELF
HK JDW NO:
103-CRL2512-FW-5R60ELF
Description:
FIXED RESISTOR CRL Series, Thick Film, 5.6Ohm, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
CRL2512-FW-5R60ELF
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    5.6Ohm
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm