  • CRHV2512AF100MFKE5
CRHV2512AF100MFKE5
advertisement
Manufacturer No:
CRHV2512AF100MFKE5
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRHV2512AF100MFKE5
Package:
2512 (6432 Metric)
Description:
CRHV Series, Thick Film, 100MOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 6796
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRHV2512AF100MFKE5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRHV
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.126W 6.35mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100MOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    685.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.027 0.69mm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    3.2004mm