  • CRGV2512F3M16
CRGV2512F3M16
advertisement
Manufacturer No:
CRGV2512F3M16
HK JDW NO:
792-CRGV2512F3M16
Description:
CRGV, Neohm Series, Thick Film, 3.16MOhms, 1W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGV2512F3M16
    30 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Weight
    40.511469mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    3.16MOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    550μm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    3.2mm