  • CRGV2010F243K
CRGV2010F243K
advertisement
Manufacturer No:
CRGV2010F243K
HK JDW NO:
792-CRGV2010F243K
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
Description:
CRGV, Neohm Series, Thick Film, 243kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~125°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRGV2010F243K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    CRGV, Neohm
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    243kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W