  • CRGP0402F15K
CRGP0402F15K
advertisement
Manufacturer No:
CRGP0402F15K
HK JDW NO:
792-CRGP0402F15K
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
CRGP0402F15K
Description:
CRGP Series, Thick Film, 15kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 39652
Step5Bar-code shipping tag
CRGP0402F15K
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRGP
  • Size / Dimension
    0.043Lx0.020W 1.10mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    15kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm