  • CRGH2512F4K53
CRGH2512F4K53
advertisement
Manufacturer No:
CRGH2512F4K53
HK JDW NO:
792-CRGH2512F4K53
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
CRGH2512F4K53
Description:
FIXED RESISTOR CRGH, Neohm Series, Thick Film, 4.53kOhm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGH2512F4K53
    13 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    40.511469mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.53kOhm
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    2W
  • Packing Method
    TR
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W