  • CRGH2512F453R
CRGH2512F453R
advertisement
Manufacturer No:
CRGH2512F453R
HK JDW NO:
792-CRGH2512F453R
Datasheet:
CRGH2512F453R
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRGH, Neohm Series, Thick Film, 453Ohm, 2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGH2512F453R
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    453Ohm
  • Power (Watts)
    2W
  • Packing Method
    TR
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W