  • CRGH2512F174K
CRGH2512F174K
advertisement
Manufacturer No:
CRGH2512F174K
HK JDW NO:
792-CRGH2512F174K
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
CRGH2512F174K
Description:
CRGH, Neohm Series, Thick Film, 174kOhm, 2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGH2512F174K
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    174kOhm
  • Power (Watts)
    2W