  • CRGH2010J820K
CRGH2010J820K
advertisement
Manufacturer No:
CRGH2010J820K
HK JDW NO:
792-CRGH2010J820K
Datasheet:
CRGH2010J820K
Description:
CRGH, Neohm Series, Thick Film, 820kOhms, 1W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGH2010J820K
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Length
    5mm
  • Width
    2.4892mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Supplier Device Package
  • Weight
    33.991078mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    820kOhms