  • CRGH2010F3K48
CRGH2010F3K48
advertisement
Manufacturer No:
CRGH2010F3K48
HK JDW NO:
792-CRGH2010F3K48
Datasheet:
CRGH2010F3K48
Description:
CRGH, Neohm Series, Thick Film, 3.48kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGH2010F3K48
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Length
    5mm
  • Width
    2.5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.48kOhms