  • CRGH0603F60R4
CRGH0603F60R4
advertisement
Manufacturer No:
CRGH0603F60R4
HK JDW NO:
792-CRGH0603F60R4
Datasheet:
CRGH0603F60R4
Description:
Quantity:
In Stock : 10445
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRGH0603F60R4
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
    0603
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    60.4Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    200mW
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6mm