  • CRGCQ1206J2R2
CRGCQ1206J2R2
advertisement
Manufacturer No:
CRGCQ1206J2R2
HK JDW NO:
792-CRGCQ1206J2R2
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CRGCQ1206J2R2
Description:
CRGCQ Series, Thick Film, 2.2Ohm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 107975
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRGCQ1206J2R2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRGCQ
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    2.2Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm