  • CRGCQ0402J10K
CRGCQ0402J10K
advertisement
Manufacturer No:
CRGCQ0402J10K
HK JDW NO:
792-CRGCQ0402J10K
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
CRGCQ0402J10K
Description:
Quantity:
In Stock : 77056
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRGCQ0402J10K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRGCQ
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm