  • CRG0402F470R
CRG0402F470R
advertisement
Manufacturer No:
CRG0402F470R
HK JDW NO:
792-CRG0402F470R
Datasheet:
CRG0402F470R
Description:
Quantity:
In Stock : 34364
Step5Bar-code shipping tag
CRG0402F470R
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    470Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm