  • CRG0201F6K81
CRG0201F6K81
advertisement
Manufacturer No:
CRG0201F6K81
HK JDW NO:
792-CRG0201F6K81
Datasheet:
Description:
CRG, Neohm Series, Thick Film, 6.81kOhms, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRG0201F6K81
    0201 (0603 Metric)
  • Supplier Device Package
    0201
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    6.81kOhms
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm