  • CRF2512-FX-R015ELF
CRF2512-FX-R015ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRF2512-FX-R015ELF
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-CRF2512-FX-R015ELF
Package:
2512 (6432 Metric)
Description:
CRF Series, Metal Element, 15mOhm, 1W, ±1%, -55°C~170°C
Step5Bar-code shipping tag
CRF2512-FX-R015ELF
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~170°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRF
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    15mOhm
  • Composition
    Metal Element
  • Power (Watts)
    1W
  • Base Part Number
    CRF2512
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm