  • CRCW1218100RJNEKHP
CRCW1218100RJNEKHP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW1218100RJNEKHP
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRCW1218100RJNEKHP
Package:
1218 (3246 Metric)
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW-HP Series, Thick Film, 100Ohm, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 10452
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRCW1218100RJNEKHP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    1218 (3246 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    CRCW-HP
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    1.5W
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    1.5W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3246
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm