  • CRCW060311K0FKEA
CRCW060311K0FKEA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW060311K0FKEA
HK JDW NO:
873-CRCW060311K0FKEA
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CRCW060311K0FKEA
Description:
RES SMD 11K OHM 1% 1/10W 0603
Step5Bar-code shipping tag
CRCW060311K0FKEA
    Select All
  • Voltage - Rated
    75V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 75
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Depth
    850μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    11kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W