  • CRCW04023K74FKEDC
CRCW04023K74FKEDC
advertisement
Manufacturer No:
CRCW04023K74FKEDC
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRCW04023K74FKEDC
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
CRCW04023K74FKEDC
Description:
CRCW-C Series, Thick Film, 3.74kOhms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2850
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRCW04023K74FKEDC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRCW-C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.74kOhms
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm