  • CRC3A4E560JT
CRC3A4E560JT
advertisement
Manufacturer No:
CRC3A4E560JT
HK JDW NO:
428-CRC3A4E560JT
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
CRC3A4E560JT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRC3A4E560JT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    56Ohm
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRC, Kyocera
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%