  • CRB1A2E153JT
CRB1A2E153JT
advertisement
Manufacturer No:
CRB1A2E153JT
HK JDW NO:
428-CRB1A2E153JT
Package:
0606, Concave
Datasheet:
CRB1A2E153JT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRB1A2E153JT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0606, Concave
  • Number of Pins
    4
  • Supplier Device Package
    0606
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRB, Kyocera
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.063W 1.60mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    15kOhm
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm