  • CRBV55BE-2320-2750
CRBV55BE-2320-2750
advertisement
Manufacturer No:
CRBV55BE-2320-2750
HK JDW NO:
198-CRBV55BE-2320-2750
Step5Bar-code shipping tag
CRBV55BE-2320-2750
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    1.250Lx0.590W 31.75mmx14.99mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    6V
  • Frequency
    2.75GHz
  • Frequency Range
    2320MHz~2750MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    2535MHz
  • Icc Max
    35mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -96
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    1V~14V
  • Power (dBm)
    5 ±2
  • Pushing (MHz/V)
    2
  • Height
    1.250 31.75mm
  • Length
    31.75mm
  • Width
    14.986mm