  • CRA06P08325R5FTA
CRA06P08325R5FTA
advertisement
Manufacturer No:
CRA06P08325R5FTA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CRA06P08325R5FTA
Package:
SMD/SMT
Step5Bar-code shipping tag
CRA06P08325R5FTA
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Concave
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    25.5Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    0612
  • Rated Temperature
    70°C
  • Element Power Dissipation
    0.063W
  • Network Type
    ISOLATED
  • Length
    3.2mm