  • CR75NP-271KC
CR75NP-271KC
advertisement
Manufacturer No:
CR75NP-271KC
HK JDW NO:
738-CR75NP-271KC
Datasheet:
CR75NP-271KC
Description:
Quantity:
In Stock : 833
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CR75NP-271KC
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    1
  • Depth
    7.3mm
  • Current Rating
    420mA
  • Inductance
    270μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.11Ohm Max
  • Max DC Current
    420mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.8MHz
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    3229
  • Height
    5.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm