  • CR32NP-1R0MC
CR32NP-1R0MC
advertisement
Manufacturer No:
CR32NP-1R0MC
HK JDW NO:
738-CR32NP-1R0MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CR32NP-1R0MC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CR32NP-1R0MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CR32
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.138W 3.80mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.8mm
  • Current Rating
    2.1A
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    72mOhm Max
  • Max DC Current
    2.1A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    1514
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm