  • CR32-301FV
CR32-301FV
advertisement
Manufacturer No:
CR32-301FV
HK JDW NO:
3704-CR32-301FV
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 300Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
CR32-301FV
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    300Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C