  • CR2512-FX-3301ELF
CR2512-FX-3301ELF
advertisement
Manufacturer No:
CR2512-FX-3301ELF
HK JDW NO:
103-CR2512-FX-3301ELF
Datasheet:
CR2512-FX-3301ELF
Description:
FIXED RESISTOR CR2512 Series, Thick Film, 3.3kOhm, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 15689
Step5Bar-code shipping tag
CR2512-FX-3301ELF
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CR2512
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    6332
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    762μm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm