  • CR1206-JW-620ELF
CR1206-JW-620ELF
advertisement
Manufacturer No:
CR1206-JW-620ELF
HK JDW NO:
103-CR1206-JW-620ELF
Datasheet:
CR1206-JW-620ELF
Description:
FIXED RESISTOR CR1206 Series, Thick Film, 62Ohm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2822
Step5Bar-code shipping tag
CR1206-JW-620ELF
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    62Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm