  • CR1206-JW-510GLF
CR1206-JW-510GLF
advertisement
Manufacturer No:
CR1206-JW-510GLF
HK JDW NO:
103-CR1206-JW-510GLF
Datasheet:
CR1206-JW-510GLF
Description:
CR1206 Series, Thick Film, 51Ohms, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CR1206-JW-510GLF
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Weight
    10.007382mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Discontinued
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    51Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Depth
    1.6mm
  • Base Part Number
    CR1206
  • Military Standard
    Not
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm