  • CR1206-JW-133ELF
CR1206-JW-133ELF
advertisement
Manufacturer No:
CR1206-JW-133ELF
HK JDW NO:
103-CR1206-JW-133ELF
Datasheet:
CR1206-JW-133ELF
Description:
FIXED RESISTOR CR1206 Series, Thick Film, 13kOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 46131
Step5Bar-code shipping tag
CR1206-JW-133ELF
  • Resistance
    13kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Height
    762μm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm
  • Thickness
    610μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C