  • CR1206-FX-4641ELF
CR1206-FX-4641ELF
advertisement
Manufacturer No:
CR1206-FX-4641ELF
HK JDW NO:
103-CR1206-FX-4641ELF
Datasheet:
CR1206-FX-4641ELF
Description:
FIXED RESISTOR CR1206 Series, Thick Film, 4.64kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 17763
Step5Bar-code shipping tag
CR1206-FX-4641ELF
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.64kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Depth
    1.6mm
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm