  • CR10-6341F-T
CR10-6341F-T
advertisement
Manufacturer No:
CR10-6341F-T
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CR10-6341F-T
Description:
CR10(F TOL) Film Capacitor 1%
Step5Bar-code shipping tag
CR10-6341F-T
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Series
    CR10(F TOL)
  • Tolerance
    1%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    6340Ohm
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    0603
  • Rated Temperature
    70°C