  • CR0805-JW-755ELF
CR0805-JW-755ELF
advertisement
Manufacturer No:
CR0805-JW-755ELF
HK JDW NO:
103-CR0805-JW-755ELF
Datasheet:
CR0805-JW-755ELF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CR0805 Series, Thick Film, 7.5MOhm, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CR0805-JW-755ELF
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    7.5MOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm